دیوان شاعران

در این پست دیوان اشعار شاعران را قرار داده ام.

 

دانلود دیوان حافظ:

با قابلیت نمایش :غزلیات-قصیدها-رباعیات – مثنوی –قطعه – و فال حافظ به صورت جداگانه و

به ترتیب صفحات

طراح نرم افزار: علی حدیدیان

 

 دانلود با حجم   1.677  مگابایت

 

----------------------------------

دانلود دیوان خیام:

با قابلیت نمایش و جلو و برگشت دادن میان صفحات و جستجو بر حسب شماره صفحه.

طراح نرم افزار: علی حدیدیان

 

 دانلود با حجم   1.544  مگابایت

 

---------------------------------

دانلود شعر( حیدربابایه سلام)اثر مرحوم  استادشهریار بصورت مولتی مدیا(صوت و متن):

با قابلیت قطع و وصل صوت و امکان چاپ اشعار و توقف در هرصفحه و ادامه در صفحه بعد.

دانلود  با حجم    38.58 مگابایت

 

----------------------------------

 

Ganjoorsetup-v 1.71 


گنجور رومیزی نرم‌افزاری است که به کمک آن می‌توانید اشعار ۴۲ شاعر پارسی‌گو را مرور کنید. جستجو و برجسته‌سازی، نشانه‌گذاری، شماره‌گذاری ابیات، نمایش شعر تصادفی (فال)، کپی متن و چاپ از دیگر امکانات این نرم‌افزار است. پایگاه داده‌های این اشعار مبتنی بر پایگاه داده‌های اشعار سایت گنجور است و امکاناتی جهت مشاهدۀ اشعار متناظر و حاشیه‌های آنها در سایت گنجور نیز در این نرم‌افزار گنجانده شده است.  گنجور رومیزی،‌ نرم افزاری بسیار ارزنده است که جای آن در جهان سایبری سخنسرایان پارسی گو خالی بود.
،‌ هدف از ارائه ی این نرم افزار اینطور شرح داده شده است :"به حکم «دیگران کاشتند و ...» گنجور نیز اشعاری را که از منابع دیگر نقل کرده به صورت دوره‌ای و در قالب پایگاه داده‌های نرم‌افزار آزاد و رایگان گنجور رومیزی منتشر می‌کند تا گروهها و علاقمندان دیگر بتوانند با استفاده از این مجموعه کارهای مشابه گنجور را انجام دهند و در مجموع گامهای بیشتری در جهت انتشار آزاد ادبیات فارسی برداشته شود." در این قسمت بعضی از محاسن این نرم افزار را بصورت خلاصه و فهرست وار برای آشنایی بیشتر شما ذکر میکنم. مهمترین قابلیت این نرم افزار سرعت بالای اجرا و جستجوی آن است؛ گرچه در نسخه های قدیمی تر این نرم افزار، ایرادات قابل تاملی در نحوه جستجو وجود داشت - البته هنوز وجود دارد - که در قسمت معایب آنها ذکر می کنم. گنجور محیطی کاربر-دوست دارد که باعث می شود طیف وسیعی از کاربران ساده تا حرفه ای از کار با آن لذت ببرند.
از قابلیت های سودمند آن می توان به نشانه گذاری یک شعر خاص جهت رجوع سریع و ساده به همان شعر نام برد. شماره گذاری ابیات،‌ چاپ مستقیم اشعار و امکان بزرگنمایی و تغییر قلم اشعار از دیگر قابلیت های این نرم افزار است. با این وجود،‌ شاید شیرین ترین و محبوب ترین ویژگی نرم افزار مربوط به فال آن باشد که دوستداران حافظ را - گرچه میانه خوبی با فال های رایانه ای ندارند - خشنود میکند. مهمترین قابلیت گنجور مربوط به ویرایشگر آن است که به شما اجازه می دهد تا بتوانید شاعران و اشعار را حذف،‌ تغییر و یا اضافه نمایید.

دانلود با حجم  17.674  مگابایت

 

-----------------------

 

/ 0 نظر / 91 بازدید